Sadržaj

Ako postoji neizostavan događaj za one koji vole rolanje, to su Svjetske igre na valjcima u Barceloni , koje su se ove godine održale od 4. do 14. srpnja, a Azzurri je trijumfirao na mnogim utrkama s ukupno 14 medalja. zlato, 10 srebra i 12 bronci. Čestitamo svim dobitnicima, a također i mladim obećanjima!

Ali tko je osvojio vrh ljestvice? Par Tarlazzi-Lucaroni pobijedio je na umjetničkom polju, dok je Remondini-Morandin trijumfirao u plesu. Rebecca Tarlazzi i Luca Lucaroni već su pojedinačno izvojevali pobjedu, a zatim i zajednički trijumf, zahvaljujući izvedbi interpretiranoj na notama Queen.

Rezultat je bio 143,30 (91,50, 52,79), ukupno 221,31, što je novi rekord otkako su osvojili zlatnu medalju, u istom izdanju Svjetskog prvenstva, pojedinačno i u parovima. Druga je bila Alice Esposito-Federico Rossi sa 199,33, a treća Gaia Colucci-Marco Garelli s rezultatom 150,01.

A što se tiče plesa, Anna Remondini i Daniel Morandin istaknuli su se klizanjem na notama "Schindlerove liste" , osvojivši 141,90 bodova, a slijede ih Pedro i Ana Monteiro Walgode, braća Portugalci koji su dobili srebro, te Silvia Stibilj i Andrea Bassi, brončana medalja. Dobitnica zlatne medalje u maratonu bila je Francesca Lollobrigida ! U velikim skupinama Talijani su osvojili treće mjesto s Diamanteom (Asd Pattinaggio Fiumicello).

I nisu jedini Talijani koji su pridonijeli uspjehu ovog Svjetskog kupa, jer su se mnogi drugi talijanski klizači istaknuli tijekom natjecanja, čineći tako reprezentaciju kući nevjerojatnim rezultatom. Čestitamo svima!