Sadržaj

Plavi leptiri lete na Svjetsko prvenstvo u ritmičkoj gimnastici koje je završilo u nedjelju u Pesaru. Naše djevojke osvojile su zlatnu i srebrnu medalju pobijedivši rivalke iz cijelog svijeta.

Još jedna pobjeda gimnastičarki, koje nas sve više navikavaju na postolje. Predvođeni Alessijom Maurelli, leptiri Martina Centofanti, Agnese Duranti, Martina Santandrea, Letizia Cicconcelli i Anna Basta dograbili su zlato tijekom finala specijaliteta za 5 lopti, rezultatom 25.400, a Rusija (25.300) i Japan ostavili su iza sebe. (24.950).

Alexandra Agiurgiuculese koja je u finalu pojedinih specijalnih klubova osvojila srebrnu medalju za davanje drugog postolja u Italiji Vitrifrigo Areni u Pesaru.

Air Force Airman popeo se na drugu stepenicu postolja zahvaljujući rezultatu 20.950, što joj je omogućilo da u posljednjih osam zadrži Bjeloruskinju Halinu Harnasko. Prvo mjesto pripalo je Ruskinji Dini Averini, koja je također osvojila zlato u finalu osam na lenti.

Druga plava individualistica Milena Baldassarri također je bila uključena u finale specijalnosti, završivši na petom mjestu na lopti i na sedmom mjestu u krugu.

Dvije važne medalje za Italiju iz gimnastike koja se potvrđuje kao svjetski prvak. Proteklog je vikenda talijanska zastava dva puta zavijorila u zgradi koja je jedanaest godina bila domaćin Svjetskog kupa za male alate. Dvije sjajne i znojne pobjede prošle su gotovo u tišini … PROČITAJTE i:
  • Leptiri, kakav podvig! Na svjetskim prvenstvima osvajaju zlato, srebro i broncu … ali to nitko ne govori na TV-u (VIDEO)