Sadržaj

Postoji nogomet o kojem se malo ili gotovo ništa ne govori. Nogomet koji jednako osjećaju i oni koji ga igraju, možda čak i više, pokrenut srcem i nogama. To je ženska, ona reprezentacije gospodina Milene Bertolini, koja je nakon pobjede nad Belgijom na korak od Svjetskog prvenstva u Francuskoj 2021. godine.

U Italiji koja još uvijek mora probaviti izostanak muške reprezentacije sa sljedećeg svjetskog prvenstva u Rusiji 2021., ženska bi tvrtka trebala poslati poruku, trebala bi barem privući istu pažnju.

I Italdonneovi brojevi su ponos. Jučer je ženska reprezentacija izborila šestu pobjedu od isto toliko utakmica s 15 postignutih golova i samo 2 primljena tijekom kvalifikacija i vodi svoju skupinu.

Poredak za grupu 6:

Italija 18,

Belgija 10,

Portugal 4,

Rumunjska 3,

Moldavija 0

Istog dana kada je Roma postigla povijesni rezultat, bacivši na koljena Messijevu Barcelonu, Italija predvođena Bertolinijem na stadionu 'Paolo Mazza' u Ferrari pobijedila je Belgiju sa 2: 1. Potonji je poveo u 37. minuti iz kaznenog udarca kojeg je svladao Cayman. Talijanska reprezentacija odmah je reagirala nakon 5 minuta, došavši do remija Martine Rosucci (42 ') i preokrenuvši rezultat u 80' s Cristianom Girelli.

"Nevjerojatna Italija, sposobna preokrenuti tešku igru, protagonist kapitalne izvedbe", stoji na web stranici FIGC-a. Nakon nedostatka prvog poluvremena, "Azzurre su pokazali da imaju, osim svojih tehničkih vještina, i dodanu vrijednost: srce".

Njihovu prisutnost grad Ferrara pozdravio je kao proslavu.

Bila je to posebna utakmica posebno za Saru Gama koja je s jučerašnjim dvobojem postigla 100 nastupa u plavom dresu, a prije početka udarca dodijelio ga je zamjenik povjerenika FIGC-a Alessandro Costacurta („sjajan pogodak, Cannavaro me puno podsjeća: on ima istu sposobnost predviđanja, a također i karizmu ”, komentirao je Costacurta) i generalnog direktora Michelea Uve.

Pobijedivši Belgiju sa 2: 1, Italija ostaje prva na ljestvici, povećavajući zaostatak od izravnog progonitelja. Osam bodova ima ispred Belgije (koja ima utakmicu manje), a na kraju puta prema Svjetskom prvenstvu ostale su još dvije utakmice, prva u lipnju protiv Portugala, a druga u Belgiji.

“Bila je to vrlo važna utakmica. Pobjeda kod kuće protiv Belgije bila bi šlag na torti i uspjeli smo. Djevojke su bile nevjerojatne, sve je to zahvaljujući njima: to je skupina koja ima sjajne tehničke kvalitete, ali i temperament i srce "riječi su koje je u suzama izgovorio gospodin Bertolini:" Svakako nam ova pobjeda daje puno samopouzdanja i morala naš san dolazi kraju. Bilo je važno za nas, ali i za čitav pokret i za djevojke, kojih je mnogo, koje žele igrati nogomet ”.

Međutim, ne samo Azzurre, već i Azzurrine sjaji . Italija će prvi put u svojoj povijesti sudjelovati s četiri reprezentacije u završnoj fazi isto toliko europskih prvenstava. Nakon muškaraca do 19 i do 17 godina i žena do 17 godina, i žene do 19 godina koje je trenirao Enrico Sbardella također su pogodile metu.